Žinių bazė
Skaitmeninio sertifikavimo centras > SSC Pagalbos tarnyba > Žinių bazė

Ieškoti Žinių bazėje:


Registrų centras

Sprendimas

Laba diena,
apgailestaujame, kad Jums nepavyko naudotis turimu SSC išduotu sertifikatu ir VĮ Registrų centro (toliau – RC) komercinė sertifikavimo paslauga tokiu būdu verčia Jus pirkti dar vieną sertifikatą.

Visų pirma, norime pažymėti, kad kol kas tik SSC išduodami sertifikatai šiuo metu atitinka LR teisės aktus, kadangi SSC išduodamuose sertifikatuose nėra nurodomas pasirašančiojo asmens kodas. 2012 m. gruodžio 18 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2012-12-18 priėmė galutinį sprendimą, kuriuo patvirtino Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos draudimą į kvalifikuotus sertifikatus įrašyti asmens kodą:

http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=c6c26adb-eb74-463e-9f17-7d914b99a92d
 
Daugiau apie teismo sprendimą ir asmens kodą, galite rasti mūsų projekto Asmenskodas.lt tinklalapyje:

www.asmenskodas.lt/

Taip pat norime pažymėti, kad vadovaujantis sertifikavimo paslaugų teikimo sutartimi SSC "neatsako ir negali suteikti garantijos ar kito panašaus užtikrinimo, susijusio su trečiųjų asmenų vykdoma veikla ir teikiamomis paslaugomis, kuriomis užtikrinamas sertifikato priėmimas. Sertifikavimo centras nėra atsakingas už pateiktų pretenzijų dėl problemų, susijusių su trečiųjų asmenų vykdoma veikla ir teikiamomis paslaugomis, sprendimą.“

Būtent šiuo atveju RC ir yra trečioji šalis. Jie teikia viešąsias paslaugas ir turi užtikrinti visų patikimų sertifikavimo paslaugų teikėjų sertifikatų veikimą ir aišku turi užtikrinti, kad programinė įranga priimtų tuos sertifikatus, kurie atitinka visus LR teisės aktus. LR patikimų sertifikavimo paslaugų teikėjų sąrašas:

www.rrt.lt/lt/verslui/elektroninis-parasas/paslaugu_teikejai.html

Kaip matome, RC Savitarnos sistemoje įsteigti įmonės ar pasirašyti kitų dokumentų, registruoti juridinio asmens duomenų ir dokumentų pakeitimus su mūsų sertifikatu kol kas nėra galimybės iš esmės dėl RC neteisėtų veiksmų, kadangi šioje sistemoje priimami sertifikatai tik su asmens kodu, o tokius sertifikatus DRAUDŽIA ĮSTATYMAS. RC diskriminuoja SSC sertifikatų turėtojus skelbdami informaciją dėl pasirašymo RC savitarnos sistemoje, kokie sertifikatai yra tinkami:
 
www.registrucentras.lt/jar/atmintines/ii_steigimas.php
www.registrucentras.lt/jar/atmintines/jar_pakeitimai.php
 
Pabrėžtina, kad kitų komercinių sertifikavimo paslaugų neteikiančių valstybinių įstaigų sistemose pvz., EDAS, EGAS, EPTS (Sodra), EDS (VMI), CVP IS (Viešieji pirkimai), TĮEUS (Teismai) ir daugelyje kitų SSC sertifikatai yra priimami ir tinkami pasirašymui.

Seimui priėmus ir 2014 m. sausio 1d. įsigaliojus el.parašo įstatymo pakeitimui dėl asmens kodo nurodymo sertifikate (kad jis gali būti įtraukiamas), SSC yra pasirengusi savo klientams išduoti sertifikatus pagal oficialiai įteisintus reikalavimus kvalifikuotiems sertifikatams, tačiau PROBLEMA yra ta, kad iki šiol iš RC tvarkomų viešųjų elektroninių paslaugų valdytojo jokių oficialių dokumentų dėl reikalavimų kvalifikuotiems sertifikatams su asmens kodais nesame gavę, t.y. JOKIOS rašytinės oficialios medžiagos, kurios pagrindu galėtumėme sudaryti sertifikatą su asmens kodu kol kas nėra, o tokie reikalavimai privalo būti.

Mes savo ruožtu galime pabandyti išduoti Jums papildomą sertifikatą (nemokamai) su įrašytu asmens kodu pagal mums žinomą ir viešai RC skelbiamą informaciją, atitinkantį RC komercinės paslaugos sertifikatą. Tačiau tokiu atveju negalime 100% užtikrinti, kad toks sertifikatas bus priimtas RC teikiamose paslaugose, nes nesame atsakingi už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas ir informacines sistemas.

Taigi, informuokite, ar norite gauti papildomą sertifikatą iš SSC su įrašytu asmens kodu ir jei taip, tuomet atsiųsime informaciją, ką reiktų atlikti nuotoliniu būdu ir galbūt toks sertifikatas veiks RC teikiamose viešosiose paslaugose.

Jei Jums vis dėlto reikalingas tik dokumentų, pvz. .pdf pasirašymas neteikiant to dokumento per RC Savitarnos sistemą, tai SSC savo klientams siūlo nemokamą programinę įrangą Justa PDF Sign Personal, kuri po pasirašymo grąžina pasirašytą pdf formato failą. Daugiau apie Justa PDF Sign ir jos versijas galite rasti čia:

www.justa.lt/order/personal_vs_pro.html

Užsakymą galie pateikti čia:

www.justa.lt/order/

 
Ar šis straipsnis buvo naudingas? taip / ne
Straipsnio detalės
Straipsnio ID: 69
Kategorija: Sertifikato naudojimas
Data: 2014-08-08 10:35:06
Peržiūros: 1753
Įvertinimas (Balsai): Straipsnis įvertintas 5.0/5.0 (1)

 
« Grįžti atgal